Magazín

Prožila jsem si několik těžkých chvil. Letos jsme změnili „působiště” a před necelými dvěma měsíci jsme přistáli v Soulu. Prošli jsme si intenzivním stresovým obdobím, které všichni moc dobře známe.

Celý text je dostupný po přihlášení

Po více než deseti letech v Latinské Americe a po dvou předchozích evropských postech, jsme se po čtvrtstoletí stráveném v české diplomacii s manželem vrátili asi před čtyřmi lety do Čech.

Celý text je dostupný po přihlášení

Úskalí návštěv

21. únor 2022

Návštěvy rodiny a přátel v cizině jsou téma, kterému v celém jeho rozsahu porozumí jen expatrioti a lidé v diplomatických službách, neboť v sobě mísí nesourodé pocity.

Celý text je dostupný po přihlášení

Zatímco muži si na výcvik pro aktivní zálohy a dobrovolníky jezdí dokázat, co všechno zvládnou, žena si tam může jet odpočinout od rodiny, a ještě se osvědčí jako matka pluku.

Celý text je dostupný po přihlášení

Setkání s manželkou ministra zahraničí Ivou Petříčkovou bylo plánované na polovinu března v jedné z pražských kaváren. Pandemie koronaviru nám však plány překazila a rozhovor nakonec vznikl telefonicky ve večerních hodinách v době celonárodní karantény poté, co jsme uložily svoje děti do postýlek.

Celý text je dostupný po přihlášení

V rubrice "Z rodinného alba" našeho zpravodaje zveřejňujeme nevšední příběhy rodin zaměstnanců MZV. Tentokrát jsme zavítali pro změnu do zahraničí a přinášíme vám vyprávění Danielle del Marmol, belgické velvyslankyně v důchodu a manželky François del Marmol, současného velvyslance Belgického království v Íránu.

Celý text je dostupný po přihlášení

Jak funguje tzv. job sharing ve švýcarské diplomacii? O své zkušenosti se se mnou podělila Florence Tinguely Mattli, která společně se svým manželem Arthurem Mattlim zastává na švýcarském MZV post ředitele divize pro Evropu, střední Asii, Radu Evropy a OBSE.

Celý text je dostupný po přihlášení

Dvacet let dobré vůle

18. květen 2010

V čase, kdy vyjde toto číslo Zpravodaje, oslaví Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové dvacáté výročí své existence. Rozhovorem s její ředitelkou MUDr. Milenou Černou bychom především chtěli vzdát hold jedné z nejvýznamnějších českých nadací. Zároveň bychom však rádi upozornili na skutečnost, že téma postižených, či dlouhodobě nemocných rodinných příslušníků je na MZV i nadále do jisté míry tabuizováno. V neposlední řadě chceme projevit uznání všem partnerům, kteří se zejména po dobu zahraničního pobytu věnují charitativní a dobrovolnické činnosti.

Celý text je dostupný po přihlášení

© 2022 Sdružení rodinných příslušníků MZV ČR z.s. | Vytvořila PHK